LogoITF

Klub Sportowy HWA-RANG TAEKWON-DO ITF

Trenerzy

Łukasz Grzesiński VI DAN

Treningi Taekwon-do rozpoczął we wrześniu 1992 roku. Pierwszym trenerem był Piotr Oleksy, a następnie Andrzej Undro – prezes oraz główny instruktor Wrocławskiej Akademii Taekwon-do, gdzie trenował przez 5 lat i osiągnął stopień 1 cup. W listopadzie 1997 roku przeszedł do Wrocławskiego Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki, gdzie trenerem przez kolejne 3 lata był Wojciech Dolny.

Dnia 30 kwietnia 1998 roku na Egzaminie Mistrzowskim zdobył czarny pas 1.dan. Dwa lata później 28 maja 2000 roku otrzymał promocje na 2.dana. W sierpniu tego samego roku odszedł z WKDSW i stworzył swój klub sportowy, w którym już we wrześniu tego samego roku dobyły się pierwsze treningi. Dnia 7 lutego 2004 roku otrzymał promocję na 3.dana. Dwa i pół roku później 24 września 2006 roku zdał na stopień mistrzowski 4.dan, a 20 marca 2010 roku otrzymał promocję na stopień 5.dan. W dniu 15 marca 2018 roku zdobył promocję VI DANA w Internetional Taekwon-do Federation Grand Master Choi Jung Hwa.

Na początku trenował we Wrocławskiej Akademii Taekwon-do, która należała do Polskiego Związku Taekwon-do ITF z siedzibą w Lublinie. Następnie przez wiele lat współpracował z Polską Unią Taekwon-do oraz Polską Federacją Taekwon-do, której był jednym z założycieli oraz pełnił funkcję Sekretarza Generalnego. Obecnie współpracuje i przynależy do Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF, którego prezydentem jest syn twórcy Takwon-do ITF – gen. Choi Hong Hi, Grand Master Choi Jung Hwa.

Agnieszka Adamczak III DAN

Treningi Taekwon-do rozpoczęła we wrześniu 2000 roku u trenera Łukasza Grzesińskiego. Pod jego okiem w 2006 roku na Egzaminie Mistrzowskim zdobyła czarny pas I DAN. Dwa lata później 2008 rok otrzymała promocję na II DAN. W dniu 15 kwietnia 2018 roku otrzymała promocję na III DAN w Internationl Taekwon-do Federation Grand Master Choi Jung Hwa.


Stypendystka programu stypendialnego „zDolny Śląsk” w latach 2004/2005 ze względu na osiągnięcia w nauce i sporcie. Absolwentka kierunku Lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez dwa lata trenowała Taekwondo WTF pod okiem Trenera Mariusza Burdalskiego .

 

Wyróżnione osiągnięcia:

Podwójna vice mistrzyni Mistrzostw Polski Taekwon-do ITF w walkach i układach formalnych, Oleśnica 2019.

Podwójna mistrzyni Polski Seniorek w walkach Taekwon-do Polish Open, Oborniki Śląskie 2008 r.

Podwójna mistrzyni Polski Seniorek w walkach Puchar Polski, Oława 2008 r.  

Podwójna mistrzyni Polski Juniorek w walkach Międzynarodowe Mistrzostwa Taekwon-do, Grodków 2007 r.

Mistrzyni Polski Juniorek w walkach Mistrzostwa Polski w Walkach Parami, Mława 2007 r.