LogoITF

Klub Sportowy HWA-RANG TAEKWON-DO ITF

Trenerzy

Łukasz Grzesiński VI DAN

Treningi Taekwon-do rozpoczął we wrześniu 1992 roku. Pierwszym trenerem był Piotr Oleksy, a następnie Andrzej Undro – prezes oraz główny instruktor Wrocławskiej Akademii Taekwon-do, gdzie trenował przez 5 lat i osiągnął stopień 1 cup. W listopadzie 1997 roku przeszedł do Wrocławskiego Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki, gdzie trenerem przez kolejne 3 lata był Wojciech Dolny.

Dnia 30 kwietnia 1998 roku na Egzaminie Mistrzowskim zdobył czarny pas 1.dan. Dwa lata później 28 maja 2000 roku otrzymał promocje na 2.dana. W sierpniu tego samego roku odszedł z WKDSW i stworzył swój klub sportowy, w którym już we wrześniu tego samego roku dobyły się pierwsze treningi. Dnia 7 lutego 2004 roku otrzymał promocję na 3.dana. Dwa i pół roku później 24 września 2006 roku zdał na stopień mistrzowski 4.dan, a 20 marca 2010 roku otrzymał promocję na stopień 5.dan. W dniu 15 marca 2018 roku zdobył promocję VI DANA w Internetional Taekwon-do Federation Grand Master Choi Jung Hwa.

Na początku trenował we Wrocławskiej Akademii Taekwon-do, która należała do Polskiego Związku Taekwon-do ITF z siedzibą w Lublinie. Następnie przez wiele lat współpracował z Polską Unią Taekwon-do oraz Polską Federacją Taekwon-do, której był jednym z założycieli oraz pełnił funkcję Sekretarza Generalnego. Obecnie współpracuje i przynależy do Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF, którego prezydentem jest syn twórcy Takwon-do ITF – gen. Choi Hong Hi, Grand Master Choi Jung Hwa.